Uzay Pastanesi

Fotoğraflar Emre Koşak - 7 Fotoğrafhane

Uzay Pastanesi Bursa’nın ilk akla gelen pastanesi. 11 mağazası ile 1973’ten beri hizmet veren marka, dondurması ve pastasının yanı sıra, ünü tüm Bursa’ya yayılmış özel pastası Babaroski ve bu pastanın tek kişilik versiyonu olan Beberoski ile de çok iyi biliniyor.

Uzay, Bursa’ya ait kent kültürünün pek çok özelliğini taşımakla birlikte, aynı zamanda dünyayı ve yeme içme kültürünü çok yakından takip eden ve yenilikleri Bursa’yla tanıştıran vizyoner bir marka.

Uzay ile ilk çalışmamız, pastacılık sektöründeki sayılı kurumsallaşabilmiş aile markalarından olup vizyonunu ve yenilikçiliğini doğru ifade edecek kimlik tasarımı çalışması oldu. Yeni logotype’larında Uzay Pastanesi ile birlikte artık hem pastane hem de restoran olan hizmet veren markayı UZAY olarak da kullanmaya başladılar.

Uzay Pastanesi
Uzay Pastanesi
Uzay Pastanesi

50. yıla yaklaşırken, tüm Bursa’da müşterileri ile sıkı ve sıcak bir iletişimi olan marka, sosyal medyada aktif olarak kendini anlatıyor.

Yenilenen kurumsal kimliğini ambalajlarına, menüsüne ve görsel iletişim araçlarına taşıdığımız Uzay, özel günler için de özel koleksiyonlar hazırlayarak müşterilerine sunuyor. Ayrıca Ocak 2020 itibarı ile yenilenen web sitesi üzerinden online satışa da başlayan marka, erişim kanallarını genişleterek sağlam adımlarla ilerliyor.

Karbon’da Uzay için düzenli olarak pazarlama iletişim görselleri tasarımı, ambalaj tasarımı, pazarlama stratejisi ve sanat yönetmenliği hizmeti veriyoruz.